Belt Length14.0 inNo. of Teeth70Number of teeth70Number of Teeth70Pitch1/5" (0.2")Pitch CodeXLPitch Length14"Width0.37"Width (in)0.37
| Belt Length | 14.0 in |
| No. of Teeth | 70 |
| Number of teeth | 70 |
| Number of Teeth | 70 |
| Pitch | 1/5" (0.2") |
| Pitch Code | XL |
| Pitch Length | 14" |
| Width | 0.37" |
| Width (in) | 0.37 |