Height0.065MaterialPolyurethaneNumber of Teeth136Overall Length10.88 inPitch0.08 inReinforced MaterialAramidSeriesDMXLTemperature Range-30 to 80 deg C AmbientTypeDouble Sided Trapezoidal SynchronousWidth3.2 mm
| Height | 0.065 |
| Material | Polyurethane |
| Number of Teeth | 136 |
| Overall Length | 10.88 in |
| Pitch | 0.08 in |
| Reinforced Material | Aramid |
| Series | DMXL |
| Temperature Range | -30 to 80 deg C Ambient |
| Type | Double Sided Trapezoidal Synchronous |
| Width | 3.2 mm |