Belt Length25.0 inNo. of Teeth125Number of teeth125Number of Teeth125Pitch1/5" (0.2")Pitch CodeXLPitch Length25"Width0.31"Width (in)0.31
| Belt Length | 25.0 in |
| No. of Teeth | 125 |
| Number of teeth | 125 |
| Number of Teeth | 125 |
| Pitch | 1/5" (0.2") |
| Pitch Code | XL |
| Pitch Length | 25" |
| Width | 0.31" |
| Width (in) | 0.31 |