Height2MaterialPolyurethaneNumber of Teeth113Overall Length339 mmPitch3 mmReinforced MaterialAramidSeriesS3MTemperature Range-30 to 80 deg C AmbientTypeSuper Torque SynchronousWidth20 mm
| Height | 2 |
| Material | Polyurethane |
| Number of Teeth | 113 |
| Overall Length | 339 mm |
| Pitch | 3 mm |
| Reinforced Material | Aramid |
| Series | S3M |
| Temperature Range | -30 to 80 deg C Ambient |
| Type | Super Torque Synchronous |
| Width | 20 mm |