Height6MaterialNeopreneNumber of Teeth120Overall Length960 mmPitch5 mmTooth ProfileStandard HTDTypeHigh TorqueWidth35 mm
| Height | 6 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 120 |
| Overall Length | 960 mm |
| Pitch | 5 mm |
| Tooth Profile | Standard HTD |
| Type | High Torque |
| Width | 35 mm |