Height0.09MaterialNeopreneNumber of Teeth75Overall Length15 inPitch1/5 inReinforced MaterialFiberglassSeriesXL SeriesTemperature Range-22 to 194 deg F AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth3/4 in
| Height | 0.09 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 75 |
| Overall Length | 15 in |
| Pitch | 1/5 in |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | XL Series |
| Temperature Range | -22 to 194 deg F Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 3/4 in |