ColorBlack/WhiteHeight0.09MaterialNeopreneNumber of Teeth25Overall Length5 inPitch1/5 inReinforced MaterialFiberglassSeriesXL SeriesTemperature Range-30 to 90 deg C AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth3/4 in
| Color | Black/White |
| Height | 0.09 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 25 |
| Overall Length | 5 in |
| Pitch | 1/5 in |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | XL Series |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 3/4 in |