Height0.065MaterialPolyurethaneNumber of Teeth400Overall Length32 inPitch0.08 inReinforced MaterialAramidSeriesDMXLTemperature Range-30 to 80 deg C AmbientTypeDouble Sided Trapezoidal SynchronousWidth4.8 mm
| Height | 0.065 |
| Material | Polyurethane |
| Number of Teeth | 400 |
| Overall Length | 32 in |
| Pitch | 0.08 in |
| Reinforced Material | Aramid |
| Series | DMXL |
| Temperature Range | -30 to 80 deg C Ambient |
| Type | Double Sided Trapezoidal Synchronous |
| Width | 4.8 mm |