Height3.95MaterialNeopreneNumber of Teeth115Overall Length518 mmPitch4.5 mmReinforced MaterialFiberglassSeriesDS4.5MTemperature Range-30 to 90 deg C AmbientTypeDouble Sided Super Torque SynchronousWidth10 mm
| Height | 3.95 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 115 |
| Overall Length | 518 mm |
| Pitch | 4.5 mm |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | DS4.5M |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C Ambient |
| Type | Double Sided Super Torque Synchronous |
| Width | 10 mm |