Accessory TypeVertical J-Base KitBolt Center-to-Center Length (in)6.42Bolt Center-to-Center Width (in)2Center Distance (in)1.33For Use With Reducer(s) Size133Height1.75 inLength2.75 inMaterialCast IronMounting TypeVerticalOverall Length (in)7.42Overall Width (in)2.75Specifications0.38 in Dia Bolt, 2 in Bolt Center-to-Center Length, 1/4 in THK BaseSuitable For Use WithRaider® Plus Styles UVJ/QVJ/CVJ/UHVJ/QHVJ/CHVJ 1.33 in Center Distance Worm Gear ReducersWidth1.38 in
| Accessory Type | Vertical J-Base Kit |
| Bolt Center-to-Center Length (in) | 6.42 |
| Bolt Center-to-Center Width (in) | 2 |
| Center Distance (in) | 1.33 |
| For Use With Reducer(s) Size | 133 |
| Height | 1.75 in |
| Length | 2.75 in |
| Material | Cast Iron |
| Mounting Type | Vertical |
| Overall Length (in) | 7.42 |
| Overall Width (in) | 2.75 |
| Specifications | 0.38 in Dia Bolt, 2 in Bolt Center-to-Center Length, 1/4 in THK Base |
| Suitable For Use With | Raider® Plus Styles UVJ/QVJ/CVJ/UHVJ/QHVJ/CHVJ 1.33 in Center Distance Worm Gear Reducers |
| Width | 1.38 in |