Bore Size1.375 inHeight5.87Length6.68MaterialCast IronNumber of Grooves4O.D.6.68 inoutside length5.875 inProduct typeMVP SheavesWidth6.68
| Bore Size | 1.375 in |
| Height | 5.87 |
| Length | 6.68 |
| Material | Cast Iron |
| Number of Grooves | 4 |
| O.D. | 6.68 in |
| outside length | 5.875 in |
| Product type | MVP Sheaves |
| Width | 6.68 |