Coupling size1025GHeight18.00Hub barrel outside diameter (in)5.14 inHub length through bore (in)3.03 inHub materialSteelHub styleStandardHub typeFlexLength3.03Max hub Straight Bore Diameter (in)3.625 inMin hub straight bore diameter (in)1.25 inProductG Series Rough Stock Bore (RSB) Flex HubsSeriesHubs-FlexUnit of dimensioninVolume5.068Volume unitCDMWidth5.67
| Coupling size | 1025G |
| Height | 18.00 |
| Hub barrel outside diameter (in) | 5.14 in |
| Hub length through bore (in) | 3.03 in |
| Hub material | Steel |
| Hub style | Standard |
| Hub type | Flex |
| Length | 3.03 |
| Max hub Straight Bore Diameter (in) | 3.625 in |
| Min hub straight bore diameter (in) | 1.25 in |
| Product | G Series Rough Stock Bore (RSB) Flex Hubs |
| Series | Hubs-Flex |
| Unit of dimension | in |
| Volume | 5.068 |
| Volume unit | CDM |
| Width | 5.67 |