Bore Size1 5/16"Construction1-Piece SolidFinishZincMaterialSteelOD2 1/8"Screw Size3/8-16 x 3/8Screw StyleHex Socket SetSeriesC SeriesWidth11/16"
| Bore Size | 1 5/16" |
| Construction | 1-Piece Solid |
| Finish | Zinc |
| Material | Steel |
| OD | 2 1/8" |
| Screw Size | 3/8-16 x 3/8 |
| Screw Style | Hex Socket Set |
| Series | C Series |
| Width | 11/16" |