Coupling size1045GHeight12.00Hub barrel outside diameter (in)9.25 inHub length through bore (in)9.62 inHub materialSteelHub styleLong HubHub typeFlexLength9.62Max hub Straight Bore Diameter (in)6.75 inMin hub straight bore diameter (in)3 inProductG Series Rough Stock Bore (RSB) Flex HubsSeriesHubs-FlexUnit of dimensioninVolume0.189Volume unitHectoliterWidth10.00
| Coupling size | 1045G |
| Height | 12.00 |
| Hub barrel outside diameter (in) | 9.25 in |
| Hub length through bore (in) | 9.62 in |
| Hub material | Steel |
| Hub style | Long Hub |
| Hub type | Flex |
| Length | 9.62 |
| Max hub Straight Bore Diameter (in) | 6.75 in |
| Min hub straight bore diameter (in) | 3 in |
| Product | G Series Rough Stock Bore (RSB) Flex Hubs |
| Series | Hubs-Flex |
| Unit of dimension | in |
| Volume | 0.189 |
| Volume unit | Hectoliter |
| Width | 10.00 |