Dichtomatik AM45-45X55X5 49430582 WIPER NBR COVERED METAL D STYLE NITRILE 90 DURO WIPER METRIC
- Write a review
$4.83
ColorBlackDomestic/ImportImportDurometer90Height7 mmI.D.45 mmMaterialNBRO.D.55 mmSeriesAM45Temperature Rating-30 to 110 deg CTypeSingle-ActingWidth5.5 mm
Specifications
| Color | Black |
| Domestic/Import | Import |
| Durometer | 90 |
| Height | 7 mm |
| I.D. | 45 mm |
| Material | NBR |
| O.D. | 55 mm |
| Series | AM45 |
| Temperature Rating | -30 to 110 deg C |
| Type | Single-Acting |
| Width | 5.5 mm |
49430582
