Cross Section ShapeU-ShapeDomestic/ImportImportDurometer92I.D.4 inMaterialThermoplastic PolyurethaneO.D.4-3/4 inSeriesMA39Temperature Rating-40 to 212 deg FTypeDouble LipWidth1/2 in
| Cross Section Shape | U-Shape |
| Domestic/Import | Import |
| Durometer | 92 |
| I.D. | 4 in |
| Material | Thermoplastic Polyurethane |
| O.D. | 4-3/4 in |
| Series | MA39 |
| Temperature Rating | -40 to 212 deg F |
| Type | Double Lip |
| Width | 1/2 in |