Component SeriesVG-205Country of OriginUnited States of America"Height (in)5.3 inHTC7326.19.0080Length (in)3.25 inMaterialStainless SteelMeasurement SystemUniversalPackaged Height1.50 InchesPackaged Length3.25 InchesPackaged Width5.30 InchesProduct GroupSide Guide Brackets and AccessoriesProduct LineConveying ComponentsProduct TypeBracket (Metal "L")Straight/SwivelStraightThickness (in)1/4 inTypeIndividual Metal L" BracketsUPC787405529106VersionLong Angle Bracket (Double Slot)Weight0.66 LB
| Component Series | VG-205 |
| Country of Origin | United States of America" |
| Height (in) | 5.3 in |
| HTC | 7326.19.0080 |
| Length (in) | 3.25 in |
| Material | Stainless Steel |
| Measurement System | Universal |
| Packaged Height | 1.50 Inches |
| Packaged Length | 3.25 Inches |
| Packaged Width | 5.30 Inches |
| Product Group | Side Guide Brackets and Accessories |
| Product Line | Conveying Components |
| Product Type | Bracket (Metal "L") |
| Straight/Swivel | Straight |
| Thickness (in) | 1/4 in |
| Type | Individual Metal L" Brackets |
| UPC | 787405529106 |
| Version | Long Angle Bracket (Double Slot) |
| Weight | 0.66 LB |