Body Diameter (A)25.00 mmC24.00 inClamp Jaw & HardinessSerrated 44RCClamp Travel2.20 mmCollar Diameter (B)29.90 mmCollar Thickness (E)5.00 mmCollar Width (D)24.90 mmDrive Screw8 mmHeight H2 (G)6.50 mmKey Size6 mmMaterialStainless SteelMax G8.35 mmMin G4.50 mmStyleSerratedTypeDyna-Force Clamp
| Body Diameter (A) | 25.00 mm |
| C | 24.00 in |
| Clamp Jaw & Hardiness | Serrated 44RC |
| Clamp Travel | 2.20 mm |
| Collar Diameter (B) | 29.90 mm |
| Collar Thickness (E) | 5.00 mm |
| Collar Width (D) | 24.90 mm |
| Drive Screw | 8 mm |
| Height H2 (G) | 6.50 mm |
| Key Size | 6 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Max G | 8.35 mm |
| Min G | 4.50 mm |
| Style | Serrated |
| Type | Dyna-Force Clamp |