FinishBlack OxideJERGENS #37205Length (D)2.000 inLength (F)2.969 inMaterialForged High Tensile Carbon SteelStud Size (E)3/4StylePlainTotal Height (C)1.125 inTotal Length (A)8.000 inTotal Width (B)2.125 inTypeForged Plain ClampWeight per 100 pcs3.66 lb
| Finish | Black Oxide |
| JERGENS # | 37205 |
| Length (D) | 2.000 in |
| Length (F) | 2.969 in |
| Material | Forged High Tensile Carbon Steel |
| Stud Size (E) | 3/4 |
| Style | Plain |
| Total Height (C) | 1.125 in |
| Total Length (A) | 8.000 in |
| Total Width (B) | 2.125 in |
| Type | Forged Plain Clamp |
| Weight per 100 pcs | 3.66 lb |