FinishBlack OxideLength (B)1.938 inLength (C)0.438 inMaterial12L14 SteelOutside Diameter (D)1.250 inStyleKnurled HeadThread Size (A)3/8-16TypeSwivel Screw ClampUse with Large Pad31603Use with Small Pad31503Weight per 100 pcs0.19 lb
| Finish | Black Oxide |
| Length (B) | 1.938 in |
| Length (C) | 0.438 in |
| Material | 12L14 Steel |
| Outside Diameter (D) | 1.250 in |
| Style | Knurled Head |
| Thread Size (A) | 3/8-16 |
| Type | Swivel Screw Clamp |
| Use with Large Pad | 31603 |
| Use with Small Pad | 31503 |
| Weight per 100 pcs | 0.19 lb |