Body Diameter (A)30.00 mmC29.00 inClamp Jaw & HardinessSmooth 34RCClamp Travel3.80 mmCollar Diameter (B)37.90 mmCollar Thickness (E)7.00 mmCollar Width (D)29.90 mmDrive Screw10 mmHeight H2 (G)7.50 mmKey Size8 mmMaterialStainless SteelMax G10.75 mmMin G4.50 mmStyleSmoothTypeDyna-Force Clamp
| Body Diameter (A) | 30.00 mm |
| C | 29.00 in |
| Clamp Jaw & Hardiness | Smooth 34RC |
| Clamp Travel | 3.80 mm |
| Collar Diameter (B) | 37.90 mm |
| Collar Thickness (E) | 7.00 mm |
| Collar Width (D) | 29.90 mm |
| Drive Screw | 10 mm |
| Height H2 (G) | 7.50 mm |
| Key Size | 8 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Max G | 10.75 mm |
| Min G | 4.50 mm |
| Style | Smooth |
| Type | Dyna-Force Clamp |