[B1]20.0 mm (+0.02 / -0.05)[F1]6.0 mm[F2]9.5 mm[G2]7.8 mm[J1]16.3 mm[X]60.0 mmAccuracy ClassHighBall/RollerBallCarriage/Rail/AssemblyRailMaterialSteel AlloyRail Length4, 000.0 mm (157.48 in)Rail StyleBolt from the topSize20Temperature Max80 C (176 F)Temperature Min-40 C (-40 F)Weight8.600 kg (18.960 lbs)
| [B1] | 20.0 mm (+0.02 / -0.05) |
| [F1] | 6.0 mm |
| [F2] | 9.5 mm |
| [G2] | 7.8 mm |
| [J1] | 16.3 mm |
| [X] | 60.0 mm |
| Accuracy Class | High |
| Ball/Roller | Ball |
| Carriage/Rail/Assembly | Rail |
| Material | Steel Alloy |
| Rail Length | 4, 000.0 mm (157.48 in) |
| Rail Style | Bolt from the top |
| Size | 20 |
| Temperature Max | 80 C (176 F) |
| Temperature Min | -40 C (-40 F) |
| Weight | 8.600 kg (18.960 lbs) |