For use with torque wrenchesSQD251, SDQ501. HXD30, HXD60Max flow at rated pressure imperial20 in3/minMax operating pressure (psi)10,000Maximum Flow Rate Ranges at Rated Pressure (in3/min)0 - 20Motor electrical specification115 V, 1 Ph, 50/60 HzMotor hertz50/60 HzMotor phases1 PhMotor voltage115 VOil flow rate 1st stage (in3 min)200Oil flow rate 2nd stage (in3 min)20Pressure rating 1st stage (Psi)700Pressure rating 2nd stage (Psi)10000Pump power sourceElectricReservoir capacity (in3)116Usable oilcapacity gal0.5Valve operationSolenoid
| For use with torque wrenches | SQD251, SDQ501. HXD30, HXD60 |
| Max flow at rated pressure imperial | 20 in3/min |
| Max operating pressure (psi) | 10,000 |
| Maximum Flow Rate Ranges at Rated Pressure (in3/min) | 0 - 20 |
| Motor electrical specification | 115 V, 1 Ph, 50/60 Hz |
| Motor hertz | 50/60 Hz |
| Motor phases | 1 Ph |
| Motor voltage | 115 V |
| Oil flow rate 1st stage (in3 min) | 200 |
| Oil flow rate 2nd stage (in3 min) | 20 |
| Pressure rating 1st stage (Psi) | 700 |
| Pressure rating 2nd stage (Psi) | 10000 |
| Pump power source | Electric |
| Reservoir capacity (in3) | 116 |
| Usable oilcapacity gal | 0.5 |
| Valve operation | Solenoid |