Bore DiameterB40Cap ScrewsStainless SteelClampAluminumClamping Height2.56"Clamping ThreadM10FinishMatteHex NutsStainless SteelLength5.83"Mount Screw Dia.0.41"Swivel Width2.56"TypeMale Serration
| Bore Diameter | B40 |
| Cap Screws | Stainless Steel |
| Clamp | Aluminum |
| Clamping Height | 2.56" |
| Clamping Thread | M10 |
| Finish | Matte |
| Hex Nuts | Stainless Steel |
| Length | 5.83" |
| Mount Screw Dia. | 0.41" |
| Swivel Width | 2.56" |
| Type | Male Serration |