Bore DiameterB30Cap ScrewsStainless SteelClampAluminumClamping Height1.57"Clamping ThreadM8FinishPowder CoatedHex NutsStainless SteelLength3.74"Mount Screw Dia.0.33"Swivel Width1.57"TypeWithout Centering Strip
| Bore Diameter | B30 |
| Cap Screws | Stainless Steel |
| Clamp | Aluminum |
| Clamping Height | 1.57" |
| Clamping Thread | M8 |
| Finish | Powder Coated |
| Hex Nuts | Stainless Steel |
| Length | 3.74" |
| Mount Screw Dia. | 0.33" |
| Swivel Width | 1.57" |
| Type | Without Centering Strip |