Bore DiameterB50Cap ScrewsStainless SteelClampAluminumClamping Length2.99"Clamping ThreadM10FinishMatteHex NutsStainless SteelOverall Length10.00"Overall Width3.86"
| Bore Diameter | B50 |
| Cap Screws | Stainless Steel |
| Clamp | Aluminum |
| Clamping Length | 2.99" |
| Clamping Thread | M10 |
| Finish | Matte |
| Hex Nuts | Stainless Steel |
| Overall Length | 10.00" |
| Overall Width | 3.86" |