Base Diameter0.39"Base Height0.35"BodySteelBore DiameterB 1/4FinishZinc-platedFork Center Length0.47"Fork Opening Width0.51"Overall Height1.22"Overall Width0.51"Thread Diameter1/4-28
| Base Diameter | 0.39" |
| Base Height | 0.35" |
| Body | Steel |
| Bore Diameter | B 1/4 |
| Finish | Zinc-plated |
| Fork Center Length | 0.47" |
| Fork Opening Width | 0.51" |
| Overall Height | 1.22" |
| Overall Width | 0.51" |
| Thread Diameter | 1/4-28 |