Hot Oil Max Flow7.1 GPMHot Oil Max Pressure100 psiHot Oil Max Temperature250 °FHousing Connection1/2"-14 NPTMediaWater, Steam, Hot OilRotor Connection3/4"-16 UNF LHSteam Max Flow29.6 GPMSteam Max Pressure15 psiSteam Max Temperature250 °FWater Max Flow7.1 GPMWater Max Pressure750 psiWater Max Temperature250 °F
| Hot Oil Max Flow | 7.1 GPM |
| Hot Oil Max Pressure | 100 psi |
| Hot Oil Max Temperature | 250 °F |
| Housing Connection | 1/2"-14 NPT |
| Media | Water, Steam, Hot Oil |
| Rotor Connection | 3/4"-16 UNF LH |
| Steam Max Flow | 29.6 GPM |
| Steam Max Pressure | 15 psi |
| Steam Max Temperature | 250 °F |
| Water Max Flow | 7.1 GPM |
| Water Max Pressure | 750 psi |
| Water Max Temperature | 250 °F |