Domestic/ImportDomesticDrive TypeSpringFt75'Height26-3/8 inHose Capacity3/4 in ID x 1.188 in OD x 75 ft LI.D.3/4"Inlet3/4" NPT(F)Length26-1/4 inMaterialStainless SteelO.D.1.188"Outlet3/4" NPT(F)Pressure500 psiSeal TypeBuna-NSeries9000Width16-3/4 in
| Domestic/Import | Domestic |
| Drive Type | Spring |
| Ft | 75' |
| Height | 26-3/8 in |
| Hose Capacity | 3/4 in ID x 1.188 in OD x 75 ft L |
| I.D. | 3/4" |
| Inlet | 3/4" NPT(F) |
| Length | 26-1/4 in |
| Material | Stainless Steel |
| O.D. | 1.188" |
| Outlet | 3/4" NPT(F) |
| Pressure | 500 psi |
| Seal Type | Buna-N |
| Series | 9000 |
| Width | 16-3/4 in |