A4.330 inB3.110 inC2.000 inColorBlackD0.470 inE0.900 inFinishBlack Powder Coated FinishLength G2.360 inMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Stud MaterialBlack Zinc Coated Carbon SteelStyleStudThread Size F1/2-13Total Height5.470 inTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 4.330 in |
| B | 3.110 in |
| C | 2.000 in |
| Color | Black |
| D | 0.470 in |
| E | 0.900 in |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Length G | 2.360 in |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Stud Material | Black Zinc Coated Carbon Steel |
| Style | Stud |
| Thread Size F | 1/2-13 |
| Total Height | 5.470 in |
| Type | Adjustable Clamping Lever |