A4.250 inB2.950 inC1.980 inColorBlackD0.470 inE0.910 inF1/2-13FinishBlack Powder Coated FinishHandle MaterialDie Cast ZincMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Size1/2-13Stud MaterialGrade 303 Stainless SteelStyleTappedTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 4.250 in |
| B | 2.950 in |
| C | 1.980 in |
| Color | Black |
| D | 0.470 in |
| E | 0.910 in |
| F | 1/2-13 |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Handle Material | Die Cast Zinc |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Size | 1/2-13 |
| Stud Material | Grade 303 Stainless Steel |
| Style | Tapped |
| Type | Adjustable Clamping Lever |