Plate Diameter1.57"Plate FinishZinc PlatingPlate Height0.080"Plate MaterialSteelStud Length5.91"Stud MaterialSteelSurface FinishZinc PlatedThread Diameter5/8-11"Thread TypeInch
| Plate Diameter | 1.57" |
| Plate Finish | Zinc Plating |
| Plate Height | 0.080" |
| Plate Material | Steel |
| Stud Length | 5.91" |
| Stud Material | Steel |
| Surface Finish | Zinc Plated |
| Thread Diameter | 5/8-11" |
| Thread Type | Inch |