A3.150 inB2.280 inC1.470 inColorBlackD0.390 inE0.620 inF5/16-18FinishBlack Powder Coated FinishMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Stud MaterialGrade 303 Stainless SteelStyleTappedTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 3.150 in |
| B | 2.280 in |
| C | 1.470 in |
| Color | Black |
| D | 0.390 in |
| E | 0.620 in |
| F | 5/16-18 |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Stud Material | Grade 303 Stainless Steel |
| Style | Tapped |
| Type | Adjustable Clamping Lever |