A3.620 inB2.520 inC1.690 inColorBlackD0.350 inE0.750 inF3/8-16FinishBlack Powder Coated FinishHandle MaterialDie Cast ZincMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Size3/8-16Stud MaterialGrade 303 Stainless SteelStyleTappedTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 3.620 in |
| B | 2.520 in |
| C | 1.690 in |
| Color | Black |
| D | 0.350 in |
| E | 0.750 in |
| F | 3/8-16 |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Handle Material | Die Cast Zinc |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Size | 3/8-16 |
| Stud Material | Grade 303 Stainless Steel |
| Style | Tapped |
| Type | Adjustable Clamping Lever |