A3.150 inB0.670 inC1.020 inDM10FinishPolishedLength3.820 inMaterialPhenolic PlasticSpindle MaterialGrade 303 Stainless SteelStyleRevolving HandleTypePhenolic Revolving Handles
| A | 3.150 in |
| B | 0.670 in |
| C | 1.020 in |
| D | M10 |
| Finish | Polished |
| Length | 3.820 in |
| Material | Phenolic Plastic |
| Spindle Material | Grade 303 Stainless Steel |
| Style | Revolving Handle |
| Type | Phenolic Revolving Handles |