A2.560 inB1.770 inC1.220 inColorBlackD0.240 inE0.530 inF1/4-20FinishBlack Powder Coated FinishHandle MaterialDie Cast ZincMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Size1/4-20Stud MaterialBlack Zinc Coated Carbon SteelStyleTappedTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 2.560 in |
| B | 1.770 in |
| C | 1.220 in |
| Color | Black |
| D | 0.240 in |
| E | 0.530 in |
| F | 1/4-20 |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Handle Material | Die Cast Zinc |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Size | 1/4-20 |
| Stud Material | Black Zinc Coated Carbon Steel |
| Style | Tapped |
| Type | Adjustable Clamping Lever |