A3.150 inB2.280 inC1.470 inColorBlackD0.390 inE0.620 inFinishBlack Powder Coated FinishLength G1.180 inMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Stud MaterialBlack Zinc Coated Carbon SteelStyleStudThread Size F3/8-16Total Height3.460 inTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 3.150 in |
| B | 2.280 in |
| C | 1.470 in |
| Color | Black |
| D | 0.390 in |
| E | 0.620 in |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Length G | 1.180 in |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Stud Material | Black Zinc Coated Carbon Steel |
| Style | Stud |
| Thread Size F | 3/8-16 |
| Total Height | 3.460 in |
| Type | Adjustable Clamping Lever |