A4.250 inB2.990 inC1.990 inColorBlackD0.470 inE0.910 inFinishBlack Powder Coated FinishLength G0.980 inMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Stud MaterialBlack Zinc Coated Carbon SteelStyleStudThread F1/2-13Total Height3.970 inTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 4.250 in |
| B | 2.990 in |
| C | 1.990 in |
| Color | Black |
| D | 0.470 in |
| E | 0.910 in |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Length G | 0.980 in |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Stud Material | Black Zinc Coated Carbon Steel |
| Style | Stud |
| Thread F | 1/2-13 |
| Total Height | 3.970 in |
| Type | Adjustable Clamping Lever |