A1.970 inB0.510 inC0.830 inDM6FinishPolishedLength2.480 inMaterialPhenolic PlasticSpindle MaterialZinc Plated SteelStyleRevolving HandleTypePhenolic Revolving Handles
| A | 1.970 in |
| B | 0.510 in |
| C | 0.830 in |
| D | M6 |
| Finish | Polished |
| Length | 2.480 in |
| Material | Phenolic Plastic |
| Spindle Material | Zinc Plated Steel |
| Style | Revolving Handle |
| Type | Phenolic Revolving Handles |