A3.070 inB2.120 inC1.410 inColorBlackD0.290 inE0.630 inF3/8-16FinishBlack Powder Coated FinishHandle MaterialDie Cast ZincMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Size3/8-16Stud MaterialBlack Zinc Coated Carbon SteelStyleTappedTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 3.070 in |
| B | 2.120 in |
| C | 1.410 in |
| Color | Black |
| D | 0.290 in |
| E | 0.630 in |
| F | 3/8-16 |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Handle Material | Die Cast Zinc |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Size | 3/8-16 |
| Stud Material | Black Zinc Coated Carbon Steel |
| Style | Tapped |
| Type | Adjustable Clamping Lever |