A3.620 inB2.560 inC1.690 inColorBlackD0.430 inE0.750 inFinishBlack Powder Coated FinishLength G0.780 inMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Stud MaterialBlack Zinc Coated Carbon SteelStyleStudThread F1/2-13Total Height3.340 inTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 3.620 in |
| B | 2.560 in |
| C | 1.690 in |
| Color | Black |
| D | 0.430 in |
| E | 0.750 in |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Length G | 0.780 in |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Stud Material | Black Zinc Coated Carbon Steel |
| Style | Stud |
| Thread F | 1/2-13 |
| Total Height | 3.340 in |
| Type | Adjustable Clamping Lever |