A1.770 inB1.380 inC0.950 inColorBlackD0.130 inE0.390 inF10-32FinishBlack Powder Coated FinishHandle MaterialDie Cast ZincMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Size10-32Stud MaterialGrade 303 Stainless SteelStyleTappedTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 1.770 in |
| B | 1.380 in |
| C | 0.950 in |
| Color | Black |
| D | 0.130 in |
| E | 0.390 in |
| F | 10-32 |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Handle Material | Die Cast Zinc |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Size | 10-32 |
| Stud Material | Grade 303 Stainless Steel |
| Style | Tapped |
| Type | Adjustable Clamping Lever |