A1/8 inAngle90B0.1075 inB Tolerance- 0.0000 in+ 0.0002 inC0.0560 inFor use with Ball Diameter0.0620 inMaterial440C Stainless SteelTypeBall Buttons
| A | 1/8 in |
| Angle | 90 |
| B | 0.1075 in |
| B Tolerance | - 0.0000 in+ 0.0002 in |
| C | 0.0560 in |
| For use with Ball Diameter | 0.0620 in |
| Material | 440C Stainless Steel |
| Type | Ball Buttons |