FinishBlack OxideLength (D)18.00 mmLength (F)23.00 mmMaterial1018 SteelStud Size (E)M12StyleSerrated EndTotal Height (C)13.00 mmTotal Length (A)64.00 mmTotal Width (B)29.00 mmTypeClampWeight per 100 pcs0.24 lb
| Finish | Black Oxide |
| Length (D) | 18.00 mm |
| Length (F) | 23.00 mm |
| Material | 1018 Steel |
| Stud Size (E) | M12 |
| Style | Serrated End |
| Total Height (C) | 13.00 mm |
| Total Length (A) | 64.00 mm |
| Total Width (B) | 29.00 mm |
| Type | Clamp |
| Weight per 100 pcs | 0.24 lb |