A3.740 inB2.630 inC1.680 inColorBlackD0.390 inE0.750 inFinishBlack Powder Coated FinishLength G0.590 inMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Stud MaterialBlack Zinc Coated Carbon SteelStyleStudThread Size F1/2-13Total Height3.220 inTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 3.740 in |
| B | 2.630 in |
| C | 1.680 in |
| Color | Black |
| D | 0.390 in |
| E | 0.750 in |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Length G | 0.590 in |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Stud Material | Black Zinc Coated Carbon Steel |
| Style | Stud |
| Thread Size F | 1/2-13 |
| Total Height | 3.220 in |
| Type | Adjustable Clamping Lever |