A3.070 inB2.120 inC1.420 inColorBlackD0.310 inE0.630 inF5/16-18FinishPlainHandle MaterialNylon 6 Reinforced with 30% Glass FiberMaterialNylon 6 Reinforced with 30% Glass FiberNumber of Mounting Holes1Stud MaterialGrade 303 Stainless SteelStyleTappedTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 3.070 in |
| B | 2.120 in |
| C | 1.420 in |
| Color | Black |
| D | 0.310 in |
| E | 0.630 in |
| F | 5/16-18 |
| Finish | Plain |
| Handle Material | Nylon 6 Reinforced with 30% Glass Fiber |
| Material | Nylon 6 Reinforced with 30% Glass Fiber |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Stud Material | Grade 303 Stainless Steel |
| Style | Tapped |
| Type | Adjustable Clamping Lever |