A3.740 inB3.110 inC2.000 inColorBlackD0.470 inE0.900 inF1/2-13FinishBlack Powder Coated FinishMaterialDie Cast ZincNumber of Mounting Holes1Stud MaterialBlack Zinc Coated Carbon SteelStyleTappedTypeAdjustable Clamping Lever
| A | 3.740 in |
| B | 3.110 in |
| C | 2.000 in |
| Color | Black |
| D | 0.470 in |
| E | 0.900 in |
| F | 1/2-13 |
| Finish | Black Powder Coated Finish |
| Material | Die Cast Zinc |
| Number of Mounting Holes | 1 |
| Stud Material | Black Zinc Coated Carbon Steel |
| Style | Tapped |
| Type | Adjustable Clamping Lever |