FinishMatteHex NutsStainless SteelLength1.73"Mount Length0.41"Nut Length0.33"Pad Diameter0.98"Pad Length0.18"ScrewStainless SteelThreadM10Thrust PadPlastic
| Finish | Matte |
| Hex Nuts | Stainless Steel |
| Length | 1.73" |
| Mount Length | 0.41" |
| Nut Length | 0.33" |
| Pad Diameter | 0.98" |
| Pad Length | 0.18" |
| Screw | Stainless Steel |
| Thread | M10 |
| Thrust Pad | Plastic |