FinishMatteHex NutsStainless SteelLength1.34"Mount Length0.39"Nut Length0.33"Pad Diameter0.83"Pad Length0.17"ScrewStainless SteelThreadM10Thrust PadPlastic
| Finish | Matte |
| Hex Nuts | Stainless Steel |
| Length | 1.34" |
| Mount Length | 0.39" |
| Nut Length | 0.33" |
| Pad Diameter | 0.83" |
| Pad Length | 0.17" |
| Screw | Stainless Steel |
| Thread | M10 |
| Thrust Pad | Plastic |