810.1-130-F-NI JW WincoStainless steel matte finished 3.39 inch long 6.14 inch high Vertical Toggle Clamp with M6 thread size, 1
- Write a review
$43.38
ClampStainless SteelFinishMatteHand GripPlasticHolding Capacity1050 NMounting Dist (Min/Max)0.49" / 0.75"Overall Height6.14"Overall Length3.39"Plate Length1.38"Size130Solid Bar Arm Length2.13"SpindleStainless SteelThread DiameterM6TypeSolid bar, clasp
Specifications
| Clamp | Stainless Steel |
| Finish | Matte |
| Hand Grip | Plastic |
| Holding Capacity | 1050 N |
| Mounting Dist (Min/Max) | 0.49" / 0.75" |
| Overall Height | 6.14" |
| Overall Length | 3.39" |
| Plate Length | 1.38" |
| Size | 130 |
| Solid Bar Arm Length | 2.13" |
| Spindle | Stainless Steel |
| Thread Diameter | M6 |
| Type | Solid bar, clasp |
